Alvástréning

Mit tegyél életed legnehezebb napjain?

A túlélésre játszol vagy tényleg kiállsz önmagad mellett?

Fene nagy igyekezetünkben, hogy a rosszabb periódusainkon minél hamarabb átessünk, sok hülyeséget csinálunk. Azt hisszük, minimalizájuk a veszteséget – pedig dehogy…

Rosszabb periódusainkban úgy tűnik, minden balul sül el, a nap csak másokra süt ilyenkor, a virágok másoknak illatoznak. Tehát nem nekünk. Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni: lehet, hogy „csak” egy hajtós nap volt a cégnél és fél tízre értél haza, beletört a zárba a kulcsod, megbüntetett a rendőr és a macska ötöt kölykedzett az új kanapéra – mindezt egy és ugyanazon a napon…

virágot kapni

Válás, szakítás, betegség, gyász

Az élet persze nem „csak” ilyen triviális, „másnapra-úgyis-kialszom”-problémákból áll, egy-vagy két (három, öt, tíz?) gyászidőszakon, szakításon, váláson, súlyosabb betegségen vagy 1-2 évig tartó anyagi mélyrepülésen mindenki átesik olykor. A nehézségekre mindenki másképp reagál – egyvalamiben azonosak vagyunk: a nehéz időszakokat mindannyian rosszul viseljük…

….és minél gyorsabban túl akarnunk lenni rajtuk. „Csak legyek már túl rajta!” „Múljon már el!” – mondogatjuk. „Ne foglalkozz vele annyit!” „Kapcsolódj ki, akkor könnnyebb lesz!” – mondogatják nekünk mások.

 

>>>Depresszió, pánik, álmatlanság legyőzése: http://alvasguru.hu/depresszio-panikbetegseg-almatlansag/

Csak tetézed a bajt?

Fene nagy igyekezetünkben, hogy a rosszabb periódusainkon minél hamarabb átessünk, sok hülyeséget csinálunk. Azt hisszük, minimalizájuk a veszteséget – pedig dehogy. Ellenkezőleg: csak még több bajt szabadítunk magunkra.

  • Az megvan, amikor a Jóember anyja halála miatti bánatában inni kezd?
  • Vagy amikor mindenkivel összeveszünk, mert azt hisszük, senki sem ért meg minket?
  • Amikor leépítjük a baráti körünket, mert a nagy túlórázásokban nincs időnk rájuk?
  • Amikor este még egy pizzát bedobunk, csokival és kólával, mert „egy ilyen nap után megérdemeljük”?

Gintonik helyett

Nos, ezt nevezem én járulékos szenvedésnek.

Ahelyett, hogy elővennéd a bölcsebb énedet, még csak tetézed a bajt. Néhány jótanács, hogy kapálózás, pizzák, csokik, gintonik és egyéb, ártalmas szokás helyett hogyan támogasd magad egy nehéz időszakban…

>>> Szükségtelen szenvedéseink: http://alvasguru.hu/szuksegtelen-szenvedeseink/

1, Ne hagyd, hogy minden boruljon

Felborult az életed? Kicsúszott a lábad alól a talaj? Úgy tűnik, most már semmi sem ugyanaz, mint régen? Étvágyad sincs és nem tudsz aludni?

Vannak dolgok, amiken nincs hatalmunk változtatni. A halottakat nem varázsolhatjuk élővé, a főnökünk nem javul meg, a szeretett személy nem tér vissza hozzánk. Az azonban teljesen rajtunk múlik, hogy ilyenkor engedünk az entrópia széthúzó hatásának és sutba dobjuk megmaradt (jó) szokásainkat (úgymint rendszeres étkezés, tisztálkodás, sport, hobbik, esti séták, barátok körbetelefonálása), vagy tarjuk magunkat megszokott napirendünkhöz.

Nagyon fontos, hogy ne engedd a napjaidat széthullani – tartsd magad a napirendedhez! Ez egy költözős, veszteségekkel teli időszakban különösen nehéz – tartsd észben, hogy ezek az apró dolgok, hobbik, a testmozgás és a Téged körülvevő emberek szeretete lesz az, ami átsegít majd a nehézségeken. Még akkor is, ha ez most úgy tűnik, sosem múlik el…

zaj_es_alvaszavarok

gondolat, ami ébren tart- krónikus álmatlanság is lehet belőle

2, Aludd ki magad!

Amikor egy probléma felüti a fejét, általában megjelenik az álmatlanság is, kísérő tünetként. (A baj nem jár egyedül, ugyebár…) Nappal még csak-csak bírjuk valahogy, eltereli a figyelmünket a sok kapkodás, esemény, ám nemsokára leszáll az est, leteszed a párnára a fejed – és csak jönnek és jönnek a gondolatok.

 

>>>Mit csináljak, ha nem tudok aludni? http://alvasguru.hu/az-almatlansag-lelki-okai/

 

Az éjszakai tépelődés, vagy más néven agyalás gyakori jelenség éppen akkor, amikor egy makacs problémát próbálnánk megoldani. Gyakran éppen az ingerszegény környezettől (sötét hálószoba és csönd) kapcsol át az agyunk problémamegoldó üzemmódra.

Az éjszakai morfondírozás sajnos ritkán kínál fel konstruktív megoldási javaslatokat. Általában egy probléma körül forognak a gondolataink és megoldás híján újra és újra ugyanazokat a dilemmákat pingpongozttjuk az agyunkban. 4-5 nap múlva egyértelműen jelez a szervezet, hogy nem tudott feltöltekezni: az álmatlanság egyértelmű jelei mutatkoznak rajtunk, úgymint fáradtság, nappali mikroalvások, koncentrációs nehézségek, depressziós tünetek.

Egy egyszerű módszerrel könnyen és gyorsan leszerelheted az éjjel előhozakodó problémákat. Ehhez nem kell mást tenned, mint naplót vezetned esténként arról, hogy mi jár a fejedben, milyen problémáid vannak – és ha tudod, mi az a lépés, amit először meg kell tenned a megoldáshoz vezető úton, akkor azt is írd le. Írd le ezenkívül a másnapi feladataidat és mindent, amiről úgy gondolod: aggaszt, nyomaszt és nem hagy aludni.

Amikor éjszaka újra előjönnek a problémád körüli gondolatok, nem kell mást tenned, mint emlékeztetned magad, hogy erről egyszer már írtál ma… és hogy az éjszaka alvásra való, nem agyalásra.

Apropó, agyalás!

Éjszakai agyalás és álmatlanság - kéz a kézben

Éjszakai agyalás és álmatlanság – kéz a kézben

3, Ne agyalj rajta!

Agyalás alatt többféle dolgot érthetünk: agyon-analizálhatjuk egy ismerősünk egy-egy mondatát, agyalhatunk múltbéli eseményeken, tépelődhetünk az esélyeket latolgatva egy döntés előtt, aggódhatunk a jövőnk miatt… szóval mindig van min agyalni.

Kérdés, hogy a problémamegoldásból mikor lesz agyalás.
Megmondom: akkor, amikor már akkor is eszedbe jut az adott probléma (és töprengsz el ugyanazon újra és újra), amikor nem akarod. A túlagyalás jelensége számtalan módon hat az életünkre – és hétköznapjainkra.

A töprengés leghatékonyabb megoldása, ha MOST RÖGTÖN akcióba lendülsz – feltéve, ha pontosan tudod, mi a megoldás.

Kevésbé hatékony, de legalább az állandó töprengéstől megszabadlusz, ha eltereled a figyelmed. Akármivel. Megnézhetsz egy jó filmet, elmehetsz vacsorázni a barátaiddal, origamizhatsz, sportolhatsz vagy bármi egyéb. Arra azért vigyázz, hogy ne kényszeres menekülés váljon kedvenc hobbijaidból.

 

 Gyors és hatékony módszer álmatlanság ellen.

>>>http://alvasguru.hu/alvastrening/<<<

álmatlansag_ebredj_vidaman

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!