Alvástréning

Minden, amit tudni akartál az alvásról (de nem volt kit megkérdezni).

A Robert N. Glidewell alvásszakértővel készült interjú garantáltan eloszlatja az alvás körüli homályt és helyre rakja a sok téves infót a fejekben. Ajánlom figyelmetekbe az interjút, melyet Jen Mulson készített a The Gazette.com weboldalán.

Alvás… Kicsit olyan, mint egy megfoghatalan tündér: minél inkább akarjuk, annál távolabbra szökik tőlünk.

A Robert N. Glidewell alvásszakértővel készült interjú garantáltan eloszlatja az alvás körüli homályt és helyre rakja a sok téves infót a fejekben. Ajánlom figyelmetekbe az interjút, melyet Jen Mulson készített a The Gazette.com weboldalán.

alvó nő

Tévhit 1,

Az idősek kevesebbet alszanak

 

Az első komoly mítosz az alvásról, hogy az idősek kevesebbet alszanak. Ahogy öregszünk, az alvásmintázatunk valóban változik: felületesebbé és töredezettebbé válik az alvásunk, ám ez nem jelenti azt, hogy kevesebb alvásra is van szüksége egy idősebb embernek. Sokkal inkább arról van szó, hogy az idősebb korosztály a szükséges napi 7-7,5 órát több részletben, nappali szúnyókálásokkal tudja le.

Sőt, életünk utolsó éveiben a szervezet alvásigénye körülbelül ugyanakkora mértékű lesz, mint egy gyereké (azaz 9-11 óra).

Amikor az idősek panaszkodnak, hogy nem jól alszanak, illetve 4-5 órát alszanak csak egy nap, annak általában az az oka, hogy nem szoktak hozzá a nappali szunyókáláshoz. Pedig az idős kori álmatlanságban sokat segít, ha az ember hozzászokik a gondolathoz, hogy azt a napi 7-8 órát 2 részletben alussza le.

 

Tévhit 2,

Ahogy öregszünk, egyre rosszabbul alszunk

 

Voltak idők, mikor úgy aludtál, mint a tej. Főképp kamaszként és a 20-as éveidben aludtál nagyon jól, aztán lehetséges, hogy azt tapasztalod, hogy a 30-as éveidtől kezdve egyre rosszabbul alszol…

Tévedés, hogy a kor előrehaladtával romlik az alvásunk és egyre inkább közeledünk a rossz alvók népes tábora felé. A felnőttkori alvászavarokért sokkal inkább a mentális és fizikális állapot leromlása felel. Alvászavart okoznak ugyanis a különféle fizikai és mentális betegségek (fájdalom, ízületi panaszok, allergia, depresszió), a mozgáshiány és a stressz helytelen kezelése is.

Ha tehát felnőttként rosszul alszunk, az nem felel meg a természetes öregedés „velejárójának”. Ennek ékes bizonyítéka, hogy a felnőtt lakosság nagy része remekül alszik és szerencsére csak kisebb hányada szenved alvászavarokban, elalvási és átalvási nehézségekben.

 

Álmatlanság gyötör? Alvástippekért katt IDE!

 

Tévhit 3

Az altatók megoldják az alvásproblémákat

 

Még egy tévedés, mely masszívan tartja magát a társadalomban és zavart okoz a fejekben. Az altató NEM megoldás az álmatlanságra!!!
Látszólag ugyan elalszol tőle (pontosabban nyálcsoragtós önfeledtségbe ájulsz), de az alvásproblémák mögött általában vagy testi tünetek húzódnak (hormonzavar, vércukor-ingadozás, magas vérnyomás, allergia stb.), vagy a helytelen életvitel illetve a stressz helytelen levezetése áll a háttérben. A fent felsoroltaknak egyikén sem segít az altató! A hozzászokásról és az altatók mellékhatásairól.
Azt például tudtad, hogy az altató egyik mellékhatása a nyugtalanság és az álmatlanság?

Ezt paradox mellékhatásnak hívják, amikor épp azt a tünetet erősíti fel a gyógyszer, amire eredetileg elkezdted szedni. A szervezet ráadásul egy idő után hozzászokik a hatóanyaghoz és egyre csak emelned kell az adagot, ha szinten akarod tartani az alvásodat.

Az altatók mellékhatásairól bővebben ITT olvashatsz: http://alvasguru.hu/miert-nem-szeretjuk-az-altatokat/

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!