Szerinted hogyan segíthet a lavór az alvásban és milyen nyugtató hatással bír? A helyes választ karikázd be!
1, Agyonversz vele mindenkit, aki zavarni meri a nyugalmad.
2, A fejedre húzod, így jelzed, hogy most nem vagy szociális hangulatban.
3, Jó meleg vizet töltesz bele 1-2 csepp levendulaolajjal és lábvíznek hívod.
Na, ki mire tippelt? Hozzászólásokat kérek! 🙂 Egyébként ne tudjátok meg, miket találtam “lábvíz” szó alatt a guglin! Még olyant is, hogy “igyál lábvizet”!
Nade komolyra fordítva a szót.
Ha stresszelsz, ideges vagy, nyugtalan vagy, vagy csak szimplán fázol vagy egy kis kényeztetésre vágysz, elő a lavórral!
Ez az egyszerű, de nagyszerű ötlet, a lábvíz, lábfürdő,ki hogy ismeri, nagyon sokat segít a lenyugvásban (modern szóval élve streszkezelésben) és az elalvásban. Egyszerűen azáltal, hogy helyreáll a keringésed a testedben és egynletes testhőmérsékletet biztosítasz magadnak, megnyugszol. Hideg lábbal ugyanis nem lehet együtt élni, nem lehet gondolkodni, örülni, lelazulni vagy elaludni meg pláne nem. És mivel a padlófűtés nem mindenkinél alap dolog, csomó embernek fázik a lába.
Végezhetsz egy egyszerű tesztet is: ha hidegebb a lábad, mint a kezed, akkor fázik. Akkor lábvíz kell neked, nem csak télen.
Stresszkezelés lábfürdővel. |
Milyen a jó lábvíz?
Már régen elfelejtettük, milyen isteni finom dolog a lábvíz. Nem kell hozzá más, csak egy lavór és pár liter jó meleg víz (nem tűzforró, a kézmelegnél melegebb). Ha van otthon illóolajod, akkor azt is tehetsz bele (attól függően, milyen hatást szeretnél, tehetsz bele levendula olajat vagy citromfüvet, fenyőaromát stb.). Amit semmiképp se használj lábvízhez: eukaliptuszolaj ill. mentaolaj, mert kicsípi a bőröd.Önthetsz még bele finom illatos fürdősót, tusfürdőt, habfürdőt, holt tengeri sót vagy kamillateát, az a lényeg, hogy olyan legyen, aminek az illatát nagyon szereted. Ha csak simán áztatni akarod a lábad, akkor a kb. 28 fokos a megfelelő hőmérséklet, ha nagyon fázol, simán mehet a 37 fokos is, de akkor ne ázz benne órákig. Egyébként sem érdemes lábat áztatni 25-20 percnél tovább.
Lábfürdő variációk
Ha télen lefagyott a lábad, csobbanj be egy lavórnyi langyos vízbe és ahhoz öntögess hozzá egyre melegebbet (pl. megtöltesz egy termoszt forró vízzel és a kezed ügyében tartod, elkerülve a sikítófrászt az állandó mászkálás-öntögetéstől), így szép lassan felturbózod a vérkeringésed és a testhőmérsékleted.
Ha reggel atom fáradt vagy, ugorj be (állj be, úgy értem) egy lavór hideg csapvízbe 10-15 másodpercre. Garantáltan felpörget. Jobb a kávénál, zöld teánál, bármilyen általam eddig használt ajzószernél.
Kneipp bácsi szerint az a legjobb vírusmegelőző a náthaszezonban, ha nemcsak jéghideg vízbe állsz, hanem még szúrós köveket is beleteszel, hogy fájjon is. Na jó, nem szúrósakat, szép gömbölyű, szemetgyönyörködtető kavicsokat, ezeken sétálgatsz, aztán átmész a langyosabb, majd mind melegebb vízbe, de ez már otthon nehezen kivitelezhető. A Lukács fürdőben pl. van Kneipp medence és nagy népszerűségnek örvend.
Ezenkívül kezdő lábáztatóknak fontos tudnivaló még:
Lábszag ellen zsálya,
idegesség ellen levendula,
fáradtság ellen babérlevél kell a vízbe!
Ha még nem rohantál lavórért-fürdősóért és tovább szeretnél kutatni a témában, elmélyülhetsz a Kneipp-módszerben különböző oldalakon.Jó fürdőzést!
stresszkezelés további tippekért katt ide!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: